KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10115001
*
nr 1011 5001
Erik Kylberg
(1882-1947), Sverige
Oljemålning, Erik Kylberg (1882-1947), Kustmotiv, osignerad, Intyg a tergo av Märta Kylberg, 46 x 54
Erik Kylberg, född 1882, död 1947, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2016
kl 19:59:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/12 14:59:13
1
100 kr
3/1 16:27:15
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik kylberg kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Erik Kylberg
Erik Kylberg, född 1882, död 1947, svensk målare.
nr 1011 5001
Erik Kylberg
(1882-1947), Sverige
Oljemålning, Erik Kylberg (1882-1947), Kustmotiv, osignerad, Intyg a tergo av Märta Kylberg, 46 x 54
Erik Kylberg, född 1882, död 1947, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/12 14:59:13 | 1 | 100 kr |
| 3/1 16:27:15 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik kylberg kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



